Wynajem szalunków

Szalunki ścienne MIDI BOX  i  PIONBOX mini

Przeznaczeniem szalunków ściennych MIDI BOX są wszelkie betonowe prace budowlane, w tym m.in. wykonywanie ław fundamentowych, ścian słupów o przekroju prostokątnym, podciągów, szybów windowych i wielu innych elementów budowli.
Optymalność zastosowań szalunków MIDI BOX związana jest z pełną gamą płyt szalunkowych o zróżnicowanych wymiarach (szerokość 30-240cm, wysokość 150, 270, 300 cm). Jako szalunki średniogabarytowe ich montaż wymaga użycia dźwigu. Dopuszczalne parcie betonu dla omawianych szalunków wynosi 60 kN/m2 dla ustawiania elementów bez nadbudów oraz 55 kN/m2 z nadbudowami.

Szalunek ścienny PIONBOX mini przeznaczony jest do formowania elementów z betonu takich jak: ławy i ściany fundamentowe, belki podwalinowe i ogrodzeniowe, stopy fundamentowe, studzienki, zbiorniki kompostowe, podciągi i żebra stropowe, słupy żelbetowe. System skonstruowany jest w taki sposób aby mógł zostać wykorzystany zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak również w skomplikowanych obrysach żelbetowych w budownictwie przemysłowym.
Dzięki zastosowaniu lekkiej, ale wytrzymałej konstrukcji system jest łatwy i wygodny w użyciu przy montażu ręcznym na budowie. Pomimo niewielkiego ciężaru, dopuszczalne parcie betonu na płyty wynosi 40 kN/m3.
Płyty systemu mają wysokość 90, 120 i 150 cm. Zróżnicowane szerokości (20, 25, 30, 45, 50, 60, 70 i 90 cm) umożliwiają dopasowanie w module 5 cm. Łączenie płyt następuje poprzez jednoczęściowe łączniki zaciskowe.
Stosując elementy wyposażenia podstawowego systemu i dokładnie je dopasowując osiąga się duże oszczędności czasu i ponoszonych kosztów w porównaniu z zastosowaniem tradycyjnego deskowania drewnianego.

Szalunki stropowe

Oferowany przez naszą firmę system szalunków stropowych oparty jest podporach stalowych o regulowanej wysokości (w przedziale: 150 – 500 cm) i drewnianych dźwigarach (o długości w przedziale: 120 – 590 cm). Tak szeroki przedział wymiarów szalunków pozwala na ich optymalne zastosowanie.
Cechą charakterystyczną omawianych szalunków jest konkurencyjna cena, przy spełnianiu najostrzejszych norm krajowych oraz wymogów europejskich.

Do najważniejszych zalet oferowanych przez nas szalunków ściennych i stropowych należy zaliczyć: pełne bezpieczeństwo dla osób pracujących na budowie z ich zastosowaniem na każdym etapie: montażu, demontażu i zalewania ścian betonem; trwałość, prostota obsługi oraz możliwość wielokrotnego montażu. Powyższe cechy wynikają z zastosowania:

  • modułowego systemu konstrukcji,
  • wysokogatunkowych materiałów, wykonanych ze szczególną dbałością,
  • wielu otworów w konstrukcji stalowej oraz wielofunkcyjnego (uniwersalnego) zamka szalunkowego, w celu łączenia ze sobą różnych elementów systemu,
  • zabezpieczenia antykorozyjnego metodą cynkowania ogniowego.

Zakres naszych usług obejmuję sprzedaż i wynajem szalunków ściennych MIDI BOX, PIONBOX mini oraz szalunków stropowych. Zapraszamy do współpracy!!! Prosimy o kontakt telefoniczny: 602 513 513 lub mailowy: szalunki@scolvest.pl.