RHINO

1. Przeznaczenie szalunku.

RHiNO jest uniwersalnym szalunkiem ramowym przeznaczonym do szerokiego zastosowania, takiego jak:

  • ściany żelbetowe w budownictwie mieszkaniowym, inżynieryjnym i przemysłowym,
  • słupy i rdzenie żelbetowe,
  • masywne fundamenty i stopy fundamentowe.

2. Cechy produktu.

Szalunek RHiNO jest zaawansowanym technicznie produktem najwyższej jakości, zaprojektowanym i wyprodukowanym w Polsce.
Zewnętrzną ramę szalunku tworzy perforowany, stalowy płaskownik o grubości 2mm, uformowany w famę o szerokości 12cm. Wewnętrzną ramę tworzą profile ze stalowego płaskownika grubości 1,2mm, symetrycznie rozmieszczone w każdej płycie. W płytach o wysokości 2,70m znajduje się 8 profili, który każdy posiada otwory funkcyjne oraz transportowe. Całość jest ocynkowana ogniowo. W ramie zabudowana jest wysokogatunkowa sklejka brzozowa o grubości 15mm.
Rama szalunkowa posiada innowacyjne rozwiązanie w postaci kieszeni stalowych z otworem stożkowym, który gwarantuje ochronę sklejki przed zniszczeniem podczas montażu ściągów przelotowych, przez co znacznie wydłuża jej żywotność. Zastosowane innowacyjne rozwiązania, staranność wykonania spoin, użycie do produkcji wysokiej jakości materiałów, a także drobiazgowa kontrola każdego elementu znacznie wydłuża żywotność szalunku oraz wygodę i bezpieczeństwo jego użytkowania.

System został tak zaprojektowany, aby zapewnić wszelkie warunki techniczne i ekonomiczne dla realizacji wszystkich obiektów mieszkaniowych i przemysłowych. Dzięki wymiarom elementów i wytrzymałej konstrukcji system jest łatwy i wygodny w użyciu przy montażu ręcznym lub za pomocą żurawia na budowie.

Poszycie składa się z laminowanej, wodoodpornej sklejki brzozowej. Jest ono zabezpieczone po obwodzie płyty przez ocynkowany profil krawędziowy płyty. Sklejka zamocowana jest do ramy za pomocą nitów Ø5×35, co ułatwia wymianę uszkodzonego poszycia. Dzięki bogatej gamie płyt szalunek RHiNO znajduje zastosowanie dla każdego przypadku budowlanego i jest przez to uniwersalny na każdej budowie.
Dopuszczalne parcie mieszanki betonowej wynosi 60kN/m 2 . Stosując elementy wyposażenia podstawowego systemu i dokładnie je dopasowując osiąga się duże oszczędności czasu i ponoszonych kosztów
w porównaniu ze stosowaniem tradycyjnego deskowania drewnianego. Elementy wyposażenia dodatkowego oraz zintegrowane płyty PZ, rozszerzają zakres możliwości stosowania szalunku.

3. Widok systemu.