PIONBOX MINI

1. Przeznaczenie szalunku.

Szalunek PIONBOXmini przeznaczony jest do formowania elementów z betonu takich jak:

  • ławy i ściany fundamentowe,
  • belki podwalinowe i ogrodzeniowe,
  • stopy fundamentowe,
  • studzienki, zbiorniki kompostowe,
  • podciągi i żebra stropowe
  • słupy żelbetowe.

System skonstruowany jest w taki sposób aby zapewnić wszelkie warunki techniczne i ekonomiczne realizacji mniejszych i średnich obiektów przede wszystkim w budownictwie mieszkaniowym ale również skomplikowanych obrysów żelbetowych w budownictwie przemysłowym.

Dzięki zastosowaniu lekkiej, ale wytrzymałej konstrukcji system jest łatwy i wygodny w użyciu przy montażu ręcznym na budowie.

2. Cechy produktu.

Szalunek PIONBOXmini jest zaawansowanym technicznie produktem najwyższej jakości. Zewnętrzna rama płyty składa się z perforowanego płaskownika o grubości 5 mm, jest ocynkowana ogniowo i zabudowana wysokiej jakości sklejka brzozową o grubości 12.

Wewnętrzna kratownica składa się z płaskowników połączonych na zacięcie, co wzmacnia konstrukcję płyty i podnosi estetykę wykonania. Innowacyjne rozwiązanie, staranność wykonania spoin i wysokiej jakości sklejka oraz kontrola wykonania każdego elementu, znacznie wydłużają żywotność szalunku, wygodę i bezpieczeństwo jego używania.

Płyty systemu mają wysokość 90, 120 i 150cm. Zróżnicowane szerokości (20,25,30,45,50,60,70 i 90cm) umożliwiają dopasowanie w module 5cm. Łączenie płyt następuje poprzez jednoczęściowe łączniki zaciskowe.

Profile skrajne i żebra pośrednie mają otwory rozmieszczone co 5cm, tak więc można łączyć płyty pomiędzy sobą z przesunięciem na wysokości i szerokości równymi wielokrotności modułu rozmieszczenia otworów.

Poszycie płyt składa się ze sklejki laminowanej i wodoodpornej. Jest ono zabezpieczone na obwodzie przez ocynkowany profil krawędziowy płyty. Płyta zamocowana jest to ramy za pomocą śrub M12x35 co umożliwia łatwą wymianę poszycia w przypadku jego uszkodzenia.

Dzięki bogatej gamie płyt szalunek PIONBOXmini można dopasować do każdego przypadku budowlanego i stosować uniwersalnie na każdej budowie.

Największa płyta systemu o wymiarach 90x150cm waży 45,0kg, co pozwala na łatwy montaż dokonany przez dwie osoby, bez użycia żurawia.

3. Widok systemu

Pomimo niewielkiego ciężaru, dopuszczalne parcie betonu na płyty wynosi 40kN/m3.

Stosując elementy wyposażenia podstawowego systemu i dokładnie je dopasowując osiąga się duże oszczędności czasu i ponoszonych kosztów w porównaniu z zastosowaniem tradycyjnego deskowania drewnianego.
Elementy wyposażenia dodatkowego oraz płyty zintegrowane 70x90PZ, 70x120PZ, 70x150PZ rozszerzają zakres możliwości stosowania deskowania.